Amerika

Amerika Birleşik Devletleri Vizesi

 • Değerli ziyaretçimiz,
 • Global Vize olarak yapmakta, gerçekleştirmekte olduğumuz faaliyetler arasında sizlere, söz konusu ülkelerin vize alım işlemleri ile ilgili konularda detaylı bir şekilde, sizleri bilgilendirmek, olası bir sistem ya da evrak değişikliği durumunda, etkili bir şekilde sizleri yine, yeniden bilgilendirerek sizlere, etkili bir şekilde hizmet vermeyi amaçlamakta olan bir kuruluşuz.
 • Global Vize olarak Amerika vizesi alımı hakkında detaylı olarak sizleri bilgilendirmekteyiz. Bu  kapsamda vize kapsamında ele alınabilecek her konuyu detaylı bir şekilde incelemekte, en ince ayrıntısına kadar araştırmakta ve sizlere ücretsiz bir şekilde söz konusu vize alım şartları hakkında bilgi vermekteyiz.
 •  Sistemimiz dahilinde daimi olarak SMS vede e-posta aracılığı ile bilgilendirileceksiniz.


Amerika Birleşik Devletleri Vizesi Nasıl Alınır

 • Amerika Birleşik Devletleri vizesi almak, tüm dünya ülkeleri vizeleri alımından biraz daha karmaşık ve dikkat gerektiren bir süreçtir. DS-160 formu elçiliğin online sistemi üzerinden doldurulur ve tüm işlemler bu portaldan tamamlanarak vize başvurusu için mülakat randevusu alınır. Başvurunuz olumlu bulunduğu durumda, diğer vize tiplerinden birisine başvurmadıysanız (eğitim, çalışma, staj, vb.) 10 yıl süreli ve 180 gün konaklamalı, uzun süreli bir vizeye sahip olursunuz.
 • ABD vizesi almak için öncelikle başvuru sahibinin belli kriterleri sağlaması gerekmektedir. Örneğin boş (her hangi bir vize olmayan) bir pasaport ile ABD vizesine başvuru yapmak tam anlamıyla kumar oynamaktır. Amerika Birleşik devletleri vizesi almak için daha önce bir vize ve seyahat geçmişi oluşturmuş olmanız size çok büyük avantaj sağlayacaktır. İkinci bir önemli nokta ise, belli bir süredir aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışıyor olmanız ve/veya vergi matrahı (en az 1 senelik) açık bir vergi levhasına sahip olmanızdır. ABD konsolosluğu, sık iş değişikliği olmasını pek onaylamaz. Kaldı ki DS-160 formunuzda da geçmiş iş bilgilerinize ait, doldurulması zorunlu bir bölüm vardır. Çok zor görünse de bir uzman yardımı ile yapılacak başvurunuz, başvuru şartlarını sağladığınız takdirde olumlu olarak sonuçlanacaktır. 


Amerika Birleşik Devletleri Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • Amerika Birleşik Devletleri turistik vize başvurusunda bulunabilmek için otel rezervasyonlarınız uçak rezervasyonlarınız tarafımızca sağlanacaktır. Amerika Birleşik Devletleri vizesi başvuruları ABD elçiliğinden yapılmaktadır. Randevu online alınmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri vizesi alacak kişinin çalışma durumuna göre hazırlayacağı evraklarla birlikte başvuruya katılmaları gerekmektedir. Başvuru 3 ya da 5 iş gününde sonuçlandırılıp konsolosluk tarafından kargoyla tarafınıza gönderilecektir. Bu konuyla ilgili danışmanlarımız sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.


Amerika Birleşik Devletleri Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır

 • Amerika Birleşik Devletleri turistik vize başvuru sonucunuz, mülakat günü sizlere sözlü olarak, olumlu veya olumsuz şeklinde belirtilir. Olumsuz sonuçlanan başvurularda ret gerekçesi belirtilmez. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda pasaportunuz görevli tarafından alınır ve 4 iş günü içinde, formunuzu doldururken belirttiğiniz ev veya iş yerinize en yakın postaneye ulaşır. Bu işlem tamamlandıktan sonra yine forma girdiğiniz cep telefonu numarasına, pasaportunuzun teslime hazır olduğuna dair bir SMS gelir ve pasaportunuz sizin veya noter vekaleti verdiğiniz birisi tarafından alınır.


Amerika Birleşik Devletleri Ticari Vize Nasıl Alınır

 • Amerika Birleşik Devletleri ticari vize başvurularında, diğer vize türlerine nispeten ihtiyacımız olan ekstra evrak ticari bir davet mektubudur. Diğer tüm prosedür, turistik vize başvurusu ile aynıdır.

 

Amerika Birleşik Devletleri Ticari Vize Kaç Günde Sonuçlanır

 • Amerika Birleşik Devletleri ticari vize başvuru sonucunuz, mülakat günü sizlere sözlü olarak, olumlu veya olumsuz şeklinde belirtilir. Olumsuz sonuçlanan başvurularda ret gerekçesi belirtilmez. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda pasaportunuz görevli tarafından alınır ve 4 iş günü içinde, formunuzu doldururken belirttiğiniz ev veya iş yerinize en yakın postaneye ulaşır. Bu işlem tamamlandıktan sonra yine forma girdiğiniz cep telefonu numarasına, pasaportunuzun teslime hazır olduğuna dair bir SMS gelir ve pasaportunuz sizin veya noter vekaleti verdiğiniz birisi tarafından alınır. 

 

Amerika Birleşik Devletleri Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

Amerika Birleşik Devletleri vizesi başvurusunda, vize tipi ve çalışma statünüze göre, hazırlamanız gereken evraklar değişmektedir. Aslına bakarsanız evrak prosedürüne çok önem veren bir ülke değildir ABD. burada evrak hazırlamanın tek nedeni, mülakata gidildiğinde, vize vermek konusunda ufak da olsa bir tereddüt var ise, DS-160 formunda belirttiğiniz bilgilerin teyidi amacı ile sizlere soru sorabilecek olmaları ve sizlerin de verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyit etmenizdir. Vize başvurunuz, hazırladığınız evraklar hiç sorulmadan olumlu veya olumsuz olarak değerlendirebilir. Fakat yanınızdaki belgelerle, olumsuz olan bir sonucu da sadece saniyeler içerisinde olumluya çevirebilirsiniz. Örneğin aylık geliriniz konusunda tereddütleri olan görevliye, maaş bordronuzu ibraz ettiğinizde, aklındaki soru işaretleri silinecek ve kararı olumluya dönecektir. Aynı durun, hazırlamanız gereken tüm evraklar için geçerlidir. Çalışma durumunuza göre doğru evrak listelerini danışman arkadaşlarımız sizlere iletecektir.


Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti Ne Kadar

 • Amerika Birleşik Devletleri  vize ücreti her şey dahil (Konsolosluk masrafları, seyahat sağlık sigortası,danışmanlık hizmet bedeli ) 250 USD’ dir. Seyahat süresine göre bu ücret değişmemektedir. Amerika Birleşik Devletleri vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücretini Nereye Yatıracağım 

 • Amerika Birleşik Devletleri vize ücretini ofisimize gelerek elden ödeyebilir veya havale/EFT yapabilirsiniz.

 

Amerika Birleşik Devletleri Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Var Mı

 • Amerika Birleşik Devletleri vize başvuruları direkt olarak elçilik veya konsolosluk üzerinden yapılmaktadır. Eğer ilk ABD vizesi başvurunuz ise, mutlak suretle almış olduğunuz randevu günü ve saatinde konsolosluk veya elçilikte hazır bulunmanız gerekmektedir. 2. Veya daha sonraki vize başvurularınızda elçilik sizi görmek istemeyebiliyor. Bu durumu randevu aldığımız randevu sayfasındaki adımlar ile görebiliyoruz. Harç ödemesi yapıldıktan sonra il, gün ve saat seçimi sekmesinde kargo talimatı çıkması durumunda mülakat görüşmesine katılmanız gerekmemektedir.


Amerika Birleşik Devletleri Vizesinden Ret Aldığımda Ne Yapmam Gerekli

 • Amerika Birleşik Devletleri vize başvurunuz ret olarak sonuçlandığı takdirde herhangi bir sicil bozukluğu yaşamazsınız. Dilediğiniz kadar başvuru yenilemesi gerçekleştirebileceğiniz gibi bu durumda tek kaybınız maddi olacaktır. Fakat, ret almamak ve ekstra maliyet yaratmamak için, ilk başvurunuzda profesyonel bir yardım almanız uygun olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri, vize başvurunuzu olumsuz değerlendirdiği takdirde size herhangi bir ret gerekçesi bildirmez. Standart bir ret belgesi tarafınıza verilerek görüşme sonlandırılır. Her hangi bir mecradan itiraz veya ücret iadesi söz konusu değildir. Bahsettiğimiz gibi yapabileceğiniz tek hamle yeniden bir form doldurulması, yeniden randevu alınması ve yeniden mülakata katılmaktır.


Amerika Birleşik Devletleri Aile Birleşim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Farklı bir prosedürü olan Amerika Birleşik Devletleri Aile Birleşimi vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlanması gereken evrak listesi için size en yakın ofisimizi ziyaret edebilir ve ya bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Amerika Birleşik Devletleri Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve Ticari Amerika Birleşik Devletleri vizesine göre farklı bir prosedürü olan Amerika Birleşik Devletleri  Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için en yakın şubemizi ziyaret edebilir ve ya bize ulaşabilirsiniz.

 

Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu Nerededir

 

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

 

son güncellenme tarihi 
06.04.2020