Avustralya

Avustralya Vizesi


 • Avustralya'ya gerçekleştirmek üzere olduğunuz seyahatleriniz için devletler arası anlaşma gereği Avustralya vizesi vardır, vize alınmalıdır. Global Vize olarak Avustralya'ya gerçekleştirecek olduğunuz gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Yeni Zelanda vize alım konusunda bilgilendirmelerimiz ışığında çok daha rahat ve bilinçli bir şekilde hareket edeceksiniz. Söz konusu ülkeye dair Avustralya Vize alım işlemlerinizi başlatabilmek için, ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Avustralya, büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz ya da söz konusu ülkeye seyahatler düzenlemekte olan uluslararası bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu aracı firma ile de vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bizler Global Vize olarak Avustralya Vize belgeleri, Avustralya vize ücreti v.b konularda detaylı bilgilendirmeleri sizlere etkili bir şekilde yapacağız. SMS ve e-posta yolu ile, bütünüyle ücretsiz olmak üzere.


AVUSTRALYA VİZESİ NASIL ALINIR

 • Avustralya’ ya gitmek için mutlaka Avustralya vizesi almanız gerekmektedir. Avustralya vizesi elektronik vizedir ve pasaportunuza vize işlenmez. Avustralya alacağınız vize ile Avustralya’ ya gidebilirsiniz. Çalışma durumunuz ve başvuracağınız vize tipi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara veya İstanbul’dan başvuru yapılabilir) ulaştırmanız durumunda online başvurunuz gerçekleştirilerek yönlendirmiş olduğunuz kişisel evraklarını elçilik sistemine yüklenir. Başvuru sonrası sizin için bir randevu talep edilir. Randevuya dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız eşliğinde katılmanız gerekmektedir. Vize süresi elçilik tarafından değerlendirilerek tarafınıza 2-3 hafta içerisinde verilir.


AVUSTRALYA TURİST VİZESİ NASIL ALINIR

 • Turistik Avustralya vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız, tarafımızdan eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak online başvurunuz yapılır. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Daha sonra randevuya katılarak işlem başlamış olur.


AVUSTRALYA TURİST VİZESİ İÇİN NE YAPMAM LAZIM

 • Turistik vize başvurularında, online vize başvurunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

AVUSTRALYA TURİST VİZESİ KAÇ GÜNDE SONUÇLANIR

 • Avustralya turistik vize başvuruları 2-3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuç mail ile gelmektedir.

AVUSTRALYA TİCARİ VİZESİ NASIL ALINIR

 • Ticari Avustralya vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Ticari vize başvurularında mutlaka Avustralya’dan gelen bir davetiye olması gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak online başvurunuz yapılır. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Daha sonra randevuya katılarak işlem başlamış olur. 


AVUSTRALYA TİCARİ VİZESİ İÇİN NE YAPMAM LAZIM

 • Ticari vize başvurularında, davetiyeniz, online vize başvurunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


AVUSTRALYA TİCARİ VİZESİ KAÇ GÜNDE SONUÇLANIR

 • Avustralya ticari vize başvuruları 2-3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuç mail ile gelmektedir.

 

AVUSTRALYA VİZE BAŞVURUSU İÇİN HANGİ EVRAKLAR GEREKİR

 • Avustralya vizesi başvurusu için gerekli evraklar çalışma durumunuz ve ziyaret amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili ve süreç ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme için lütfen en yakın şubemizi ziyaret ediniz veya bize ulaşınız.


AVUSTRALYA VİZE ÜCRETİ NE KADARDIR

 • Avustralya vizesi başvuru harçları ve toplam maliyet seyahat amacınız ve süresi gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgilendirmesi ve süreç hakkında bilgi almak için lütfen en yakın Global Vize şubesini ziyaret ediniz veya bize ulaşınız.

 

AVUSTRALYA VİZE ÜCRETİNİ NEREYE YATIRACAĞIM

 • Avustralya vize başvuru harçları ödemesi, online olarak tarafımızdan yapılmaktadır. Dosyanızı teslim etmek için geldiğinizde ilgili ofisimize ödeme yapılabilir veya hesaba havale yolu ile de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.


AVUSTRALYA VİZESİ ALMAK İÇİN BENİM BİR YERE GELMEME GEREK VAR MIDIR

 • Avustralya vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara veya İstanbul’dan başvuru yapılabilir) teslim etmeniz veya ulaştırmanız yeterlidir. Daha sonrası için de gelmeniz veya başvuruya katılmanız gerekmez. Başvuru işlemleriniz tarafımızdan yapılır.

 

AVUSTRALYA VİZESİNDEN RET ALDIĞIMDA NE YAPMAM GEREKİR

 • Avustralya vizesi başvurularınızda sonucun olumlu veya olumsuz olması durumu işlem sonuçlandıktan sonra mail yolu ile belli olur. Seyahat sicilinizde bir olumsuzluk veya maddi durumunuzda bir problem yok ise vize başvurunuz büyük ölçüde olumlu sonuçlanacaktır. Yetkili kişi tarafından ret ile sonuçlandırılması durumunda ret gerekçe veya gerekçelerini ortadan kaldırarak, mevcut durumunuzu vize alma şartlarına uygun hale getirerek tekrar başvuru yapılmalıdır.

 

AVUSTRALYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ İÇİN NE YAPMALIYIM

 • Farklı bir prosedürü olan Avustralya’da Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

AVUSTRALYA ÖĞRENİM VİZESİ İÇİN NE YAPMALIYIM

 • Turistik ve ticari Avustralya vizesine göre farklı bir prosedürü olan Avustralya Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

AVUSTRALYA KONSOLOSLUĞU NEREDEDİR
 • Avustralya başvurularınızı Ankara veya İstanbul’dan gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı adres bilgileri için lütfen bize ulaşarak danışmanınızdan bilgi talep ediniz.

HANGİ İLLERDE GLOBAL VİZE ŞUBESİ VARDIR
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
02.04.2020