Danimarka

Danimarka Vizesi

 • Değerli ziyaretçimiz;
 • Globalvize , Danimarka seyahatlerinizde sizlere Danimarka Vize alım aşamaları konusunda etkili bir şekilde yardım etmektedir. Danimarka gibi Avrupa ülkelerinde herhangi bir tanesine gitme durumunuzda, ülkeler arası anlaşmalar gereği, Danimarka Vizesi (izin) almanız gerekmektedir. Söz konusu izin alımlarını ülkemiz içerisinde bulunmakta olan, Danimarka elçiliklerinde kolaylıkla yapabilir ve gerekli evrakların belgelerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra herhangi uluslararası işlevi olan bir seyahat acentesi ile anlaşabilir, Danimakar vize alım işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
 • Global Vize, sizlere vize alım aşamaları dahilinde gerekli evrakların temini hakkında, söz konusu evrakların neler olduğu hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirme yapmaktadır. Bu bilgilendirmeler, SMS ve e-posta aracılığı ile tarafınıza yapılmakta olup, tamamıyla ücretsizdir.


Danimarka Vizesi  Nasıl Alınır

 • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
  Hususi (Yeşil ) , Hizmet (Gri)  ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri ise, 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Danimarka schengen vizesi için gerekli evrakları organize ederek, danimarka vize uyum koşullarını yerine getirerek alınabilir. Bunun konsolosluk başvurularınızı yapmakta yetkili olan Global vizeyi 0850 346 64 74 arayarak tüm vize  çeşitlerine eğitimli personellerimiz tarafından gerekli olan tüm evraklar tarafınıza bildirilecek olup vize evrak hengamesini ve tüm süreci minimuma indireceksiniz.


Danimarka turistik vizesi nasıl alınır

 • Danimarka Konsolosluğu turistik  vize müracaatları Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Gaziantep şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Schengen alanına giren Danimarka vizesini almak için gerekli evrakları hazırlayıp başvuru yapmanız yeterlidir. Turist vizesi almak için mutlaka otel rezervasyonunuz olmalıdır. Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzda 3 aylık (90 gün)  sürenin kalmış olması gerekmektedir.


Danimarka Turistik vizesi kaç günde sonuçlanır

 • Danimarka turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup   bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi  7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 15 iş günü sürebilmektedir.


Danimarka ticari vizesi nasıl alınır

 • Danimarka Konsolosluğu ticari vize müracaatları Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Gaziantep şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Danimarka’dan gelecek olan ticari davetiye/fuar davetiyesinde çağırılan kişi olarak sizin / firmanızın  tüm bilgilerinizle beraber sizi çağıran firmanın tüm bilgileri olması gerekmektedir. Örneğini firmamızda sizinle özel olarak ilgilenecek  deneyimli personellerimizden isteyebilirsiniz. Ticari başvuru işlemi için eğer şirket adına ziyaret gerçekleştiriliyorsa şirket sahibinden izin yazısının alınması gerekmektedir. Şirket sahibinin yazacağı dilekçede Danimarka’ya ticari ziyarette bulunacak personelin şirketten izinli olduğu tarihleri belirtmesi ve o personelin  işine devam edeceğinin yazması gerekmektedir. Dilekçenin kaşeli ve ıslak imzalı olması gereklidir. Danimarka ticari vizesi için pasaportun seyahat sonrası en az 3 ay geçerliğinin bulunması ve 2 adet boş sayfasının olması gerekmektedir.


Danimarka Ticari vizesi kaç günde sonuçlanır

 • Danimarka ticari vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup   bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi  3 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 7 ile 10 iş günü sürebilmektedir.


Danimarka vizesi için hangi evraklar gerekiyor

 • Danimarka vizesi için evraklar çalışma durumuna göre değişmekte ve düzenli olarak değişiklik göstermetedir. En sağlıklı bilgiyi firmamızı 0850 346 64 74 arayarak güncel olarak talep edebilirsiniz. Unutmayın yanlış/farklı evrak başvuru sırasında kabul edilmiş olsa dahi vizenizin red olarak gelmesi yüksek ihtimaldir.


Danimarka Vize ücreti ne  kadardır

 • Vize bedeli kalacağınız günün sigortasına göre ücreti değişmektedir. Ortalama 1 hafta /10 günlük seyahatler için Konsolosluk vize bedeli, Koordinasyon bedeli, seyahatinizi kapsayan 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortanız , danışmanlık bedelimiz dahil olarak 170 euro ya gelmektedir. Bu belirtilen ücret dışında vize konusunda herhangi bir masrafınız olmayacaktır. Sadece acil gidişleriniz için konsolosluklar Vip / Ekspress randevu seçeneği (76 euro) sunmaktadır. Danimarka vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Danimarka vize ücretini nereye yatıracağım

 • Danimarka vize ücretiniz başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz VFS Global merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.


Danimarka vizesi için benim bir yere gelmeme gerek var mı  

 • Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen  ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile  birlikte   Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Tüm başvuru takibini profesyonel ekibimiz tarafından yapılacak olup vizeniz kapınıza kadar yollanacaktır.


Danimarka vizesinden red aldığımda ne yapabilirim

 • Danimarka vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.


Danimarka Aile Birleşimi vizesi için ne yapmam gerekmektedir

 • Aile işlemlerin 3 aydan 1-2 yıla kadar sürdüğü , evlilik devamı olması zorunlu bir vize işlemidir. Danimarka yabancılar ofisinden eşin yaptığı başvuru sonucu eline ulaştıktan sonra bizzat elçilikten başvuru yapabilirsiniz. Evrak ve başvuru sırasındaki tüm evrak işlemleriniz yine tüm vize türlerinde olduğu gibi profesyonel  çalışanlşarımız tarafından hazırlanabilmektedir.


Danimarka Öğrenci vizesi için ne yapmam gerekmektedir

 • Danimarka dil eğitimi, kısa süreli, (90 günde kadar) yada uzun süresi (90 gün ve üzeri) size uygun vize tipini seçtikten sonra , gerekli evrakları hazırlanması, kabul evrağının aslını ve sponsor bilgileriyle işlemlerinizin hazırlanıp gerekli tüm evraklar tarafımızdan sağlanmakta olup sizin ve eğitiminiz için önemli bu vize türünde profesyonel ekibimiz ile yanınızdayız.

Danimarka Konsolosluğu nerededir
 • Danimarka Ankara Büyükelçiliği : 
 • Yukarı Dikmen, Yildiz Kule Is Merkezi, Turan Güneş Blv. No: 106 D:Kat: 22, 06450 Çankaya/Ankara
 • Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu : 
 • Kuştepe Mahallesi Büyükdere Caddesi Trump Towers 2 D:No:1 D:463, 34387 Şişli
 • Danimarka konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.