Finlandiya

Finlandiya Vizesi

 • Değerli Ziyaretçimiz;
 • Finlandiya özellikle bir Avrupa ülkesi olmasının yanı sıra bütünüyle bir turizm ülkesi olduğu için birçok birey tarafından gerek iş gerekse de gezi, seyahat açısında tercihe edilmekte olan bir ülkedir. Fakat birçok ülkede olduğu gibi devletler arası anlaşmalar gereği söz konusu ülkeye vizesiz giriş kesinlikle yasak... Finlandiya Vizesi Nasıl Alırız? Söz konusu ülke birçok farklı alanda olduğu gibi Finlandiya vize kapsamında da bireyleri detaylı olarak olarak incelemekte ve değerlendirmektedir. Buradan yola çıkarak bireylere farklı alan ve kategorilerde de Finlandiya vizesi çıkarabilmektedir.Global vize olarak bu kapsamda ele alınabilecek olan her konuda bireylere destek olmakta ve gerek SMS, gerekse de e-posta yolu ile etkili bir şekilde bilgilendirmeler yapmaktayız. Tamamen ücretsiz olarak.


Finlandiya Vizesi  Nasıl Alınır

 • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri  vizeye tabidir.
  Hususi (Yeşil ) , Hizmet (Gri)  ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise, 180 gün içinde 90 günü aşmayarak, Finlandiya’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Finlandiya schengen vizesi için gerekli evrakları organize ederek, Finlandiya  vize uyum koşullarını yerine getirerek alınabilir. Bunun konsolosluk başvurularınızı yapmakta yetkili olan Global vizeyi 0850 346 64 74 arayarak tüm vize  çeşitlerine eğitimli personellerimiz tarafından gerekli olan tüm evraklar tarafınıza bildirilecek olup vize evrak hengamesini ve tüm süreci minimuma indireceksiniz.


Finlandiya  turistik vizesi nasıl alınır

 • Finlandiya Konsolosluğu turistik  vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Schengen alanına giren Finlandiya  vizesini almak için gerekli evrakları hazırlayıp tarafımıza başvuru yapmanız yeterlidir. Turist vizesi almak için otel rezervasyonunuz mutlaka olmalıdır. Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzda 3 aylık (90 gün)  sürenin kalmış olması gerekmektedir.


Finlandiya Turistik vizesi kaç günde sonuçlanır  

 • Finlandiya turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup   bütün  schengen ülkelerinde olduğu gibi  7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre de değişmektedir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 ile 15 iş günü sürebilmektedir.


Finlandiya ticari vizesi nasıl alınır

 • Finlandiya  Konsolosluğu ticari vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Finlandiya’dan gelecek olan ticari davetiye/fuar davetiyesinde çağırılan kişi olarak sizin / firmanızın  tüm bilgilerinizle beraber sizi çağıran firmanın tüm bilgileri olması gerekmektedir. Örneğini firmamızda sizinle özel olarak ilgilenecek  deneyimli personellerimizden isteyebilirsiniz. Ticari başvuru işlemi için eğer şirket adına ziyaret gerçekleştiriliyorsa şirket sahibinden izin yazısının alınması gerekmektedir. Şirket sahibinin yazacağı dilekçede Finlandiya’ya ticari ziyarette bulunacak personelin şirketten izinli olduğu tarihleri belirtmesi ve o personelin  işine devam edeceğinin yazması gerekmektedir. Dilekçenin kaşeli ve ıslak imzalı olması gereklidir. Finlandiya  ticari vizesi için pasaportun başvuru sırasında en az 3 ay geçerliğinin olması ve 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.


 Finlandiya  Ticari vizesi kaç günde sonuçlanır

 • Finlandiya ticari vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup   bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi  5 ile 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre de değişmektedir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 7 ile 10 iş günü sürebilmektedir


 Finlandiya  vizesi için hangi evraklar gerekiyor  

 • Finlandiya vizesi için evraklar çalışma durumuna göre değişmekte ve düzenli olarak değişiklik göstermektedir. En sağlıklı bilgiyi firmamızı 0850 346 64 74 arayarak güncel olarak talep edebilirsiniz. Unutmayın yanlış/farklı evrak başvuru sırasında kabul edilmiş olsa dahi vizenizin red olarak gelmesi yüksek ihtimaldir.


Finlandiya  Vize ücreti ne  kadardır

 • Vize bedeli kalacağınız günün sigortasına göre ücreti değişmektedir. Ortalama 1 hafta /10 günlük seyahatler için Konsolosluk vize bedeli, Koordinasyon bedeli, seyahatinizi kapsayan 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortanız , danışmanlık bedelimiz dahil olarak 170 euro ya gelmektedir. Bu belirtilen ücret dışında vize konusunda herhangi bir masrafınız olmayacaktır. Sadece acil gidişleriniz için konsolosluklar Vip / Ekspress randevu seçeneği (76 euro)  sunmaktadır.
 • Finlandiya vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Finlandiya  vize ücretini nereye yatıracağım

 • Finlandiya  vize ücretinizi, VFS Global merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.


Finlandiya vizesi için benim bir yere gelmeme gerek varmı

 • Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen  ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile  birlikte   Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Tüm başvuru takibini profesyonel ekibimiz tarafından yapılacak olup vizeniz kapınıza kadar yollanacaktır.


Finlandiya vizesinden red aldığımda ne yapabilirim

 • Finlandiya  vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa red sebebiniz de belirtilen yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Alınan cevaba göre Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.


Finlandiya  Aile Birleşimi vizesi için ne yapmam gerekmektedir

 • Finlandiya  Aile Birleşimi vizesi,  aile işlemlerin 3 aydan 1-2 yıla kadar sürdüğü , evlilik devamının da zorunlu olduğu bir vize işlem türüdür. Finlandiya yabancılar ofisinden eşin yaptığı başvuru sonucu geldikten sonra elçilikten başvuru yapabilirsiniz. Evrak ve başvuru sırasındaki tüm evrak işlemleriniz yine tüm vize türlerinde olduğu gibi profesyonel  çalışanlarımız tarafından hazırlanabilmektedir.


Finlandiya  Öğrenci vizesi için ne yapmam gerekmektedir

 • Finlandiya  dil eğitimi, kısa süreli, (90 günde kadar) yada uzun süresi (90 gün ve üzeri) size uygun vize tipini seçtikten sonra , gerekli evrakları hazırlanması, kursa kabul belgesinin aslı ve sponsor evraklarıyla dosyanızın hazırlanıp, geri kalan gerekli tüm evraklar tarafımızdan sağlanmakta olup sizin ve eğitiminiz için önemli bu vize türünde profesyonel ekibimiz ile yanınızdayız.

Finlandiya Konsolosluğu nerededir
 • Finlandiya Ankara Büyükelçiliği :
 • Gaziosmanpaşa, Beyaz Zambaklar Sokağı No:44, 06700 Çankaya/Ankara
 • Finlandiya  İstanbul  Fahri Konsolosluğu:
 • Nisbetiye Mah. Aydın Sok. No:6, D.8. 1.Levent, 34340 Beşiktaş/İstanbul 
 • Finlandiya konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
06.04.2020