İspanya

İspanya Vizesi

 • Değerli Ziyaretçimiz;
 • İspanya ülkesine, ülkemizde gidebilmeniz için gerekli olan bütün İspanya vize işlemlerinizi, belli başlı kurumlar ya da seyahat acenteleri aracılığıyla başlatabilirsiniz. Bunların haricinde söz konusu ülkenin elçilikleri üzerinden İspanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.Global vize olarak bizler, söz konusu başvurularınız da gerekli olabilecek olan İspanya vize başvuru evrakları, İspanya Vize ücretleri ve benzeri konular hakkında her türlü bilgiyi sizler için derlemekte ve etkili bir şekilde tarafınıza bizlere vermiş, vermekte olduğunuz iletişim aracılığıyla, sizlere detaylı bir şekilde sunuyoruz. Genel anlamda SMS ya da e-posta aracılığı ile söz konusu ülke vize alım detayları hakkında bilgiler tarafınıza eksiksiz olarak gönderilmektedir. Bu kapsamda herhangi olası bir ücret kesinlikle talep dahli değildir.


  İspanya Vizesi  Nasıl Alınır

  • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerine vize gereklidir.
   Hususi (Yeşil ), Diplomatik (Siyah) ve  Hizmet (Gri)  Pasaport sahipleri ise vizeden muaftır ve  180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla giriş yapabilirler. İspanya schengen vizesi için gerekli evrakları organize ederek, İspanya  vize uyum koşullarını yerine getirerek alınabilir. Bunun konsolosluk başvurularınızı yapmakta yetkili olan Global vizeyi  0850 346 64 74 arayarak tüm vize  çeşitlerine eğitimli personellerimiz tarafından gerekli olan tüm evraklar tarafınıza bildirilecek olup vize evrak hengamesini ve tüm süreci minimuma indireceksiniz.


  İspanya turistik vizesi nasıl alınır

  • İspanya  Konsolosluğu turistik  vize müracaatları Ankara, İstanbul, İzmir şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Schengen alanına giren İspanya vizesini almak için gerekli evrakları hazırlayıp tarafımıza başvuru yapmanız yeterlidir. Turist vizesi almak için otel rezervasyonunuz mutlaka olmalıdır. Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzda 3 aylık (90 gün)  sürenin kalmış olması gerekmektedir.


  İspanya Turistik vizesi kaç günde sonuçlanır  

  • İspanya turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup  15  iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre  ile 15 iş gününü geçebildiği gibi seyahatinizi baz alarak işlem süresi de değiştiği görülmektedir


  İspanya ticari vizesi nasıl alınır

  • İspanya Konsolosluğu ticari vize müracaatları Ankara, İstanbul, İzmir şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. İspanya’dan gelecek olan ticari davetiye/fuar davetiyesinde çağırılan kişi olarak sizin / firmanızın  tüm bilgilerinizle beraber sizi çağıran firmanın tüm bilgileri olması gerekmektedir. Örneğini firmamızda sizinle özel olarak ilgilenecek  deneyimli personellerimizden isteyebilirsiniz. Ticari başvuru işlemi için şirket adına ziyaret gerçekleştirilecekse, şirket izin yazısının alınması gerekmektedir. Şirket sahibinin yazacağı dilekçede İspanya’ya ticari sebeple gidecek personelin çalıştığı şirketten izinli olduğu tarihlerin belirtilmesi ve o personelin  işine devam edeceğinin yazması gerekmektedir. Dilekçenin kaşeli ve ıslak imzalı olması gereklidir. İspanya ticari vizesi için pasaportun başvuru sırasında en az 3 ay geçerliğinin olması ve 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.


  İspanya Ticari vizesi kaç günde sonuçlanır

  • İspanya  ticari vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup   bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi  5 ile 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 iş günü sürebilmektedir.


  İspanya vizesi için hangi evraklar gerekiyor

  • İspanya  vizesi için evraklar çalışma durumuna göre değişmekte ve düzenli olarak değişiklik göstermetedir. En sağlıklı bilgiyi firmamızı 0850 346 64 74 arayarak güncel olarak talep edebilirsiniz. Unutmayın yanlış/farklı evrak başvuru sırasında kabul edilmiş olsa dahi vizenizin red olarak gelmesi yüksek ihtimaldir.


  İspanya  Vize ücreti ne  kadardır

  • Vize bedeli kalacağınız günün sigortasına göre ücreti değişmektedir. Ortalama 1 hafta /10 günlük seyahatler için Konsolosluk vize bedeli, Koordinasyon bedeli, seyahatinizi kapsayan 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortanız , danışmanlık bedelimiz dahil olarak 170 euro ya gelmektedir. Bu belirtilen ücret dışında vize konusunda herhangi bir masrafınız olmayacaktır. Sadece acil gidişleriniz için konsolosluklar Vip / Ekspress randevu seçeneği (75 euro) sunmantadır.
  • İspanya vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


  İspanya  vize ücretini nereye yatıracağım

  • İspanya  vize ücretiniz başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz  Bls İnternational  merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.


  İspanya  vizesi için benim bir yere gelmeme gerek var mı  

  • Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen  ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile  birlikte   Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Tüm başvuru takibini profesyonel ekibimiz tarafından yapılacak olup vizeniz kapınıza kadar yollanacaktır.


  İspanya vizesinden red aldığımda ne yapabilirim

  • İspanya vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa red sebebiniz de belirtilen yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Alınan cevaba göre Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.


  İspanya Aile Birleşimi vizesi için ne yapmam gerekmektedir

  • Aile işlemlerin 3 aydan 1-2 yıla kadar sürdüğü , evlilik devamı olması zorunlu bir vize işlemidir. İspanya yabancılar ofisinden eşin yaptığı başvuru sonucu eline ulaştıktan sonra bizzat elçilikten başvuru yapabilirsiniz. Evrak ve başvuru sırasındaki tüm evrak işlemleriniz yine tüm vize türlerinde olduğu gibi profesyonel  çalışanlşarımız tarafından hazırlanabilmektedir.


  İspanya Öğrenci vizesi için ne yapmam gerekmektedir

  • İspanya dil eğitimi, kısa süreli, (90 günde kadar) yada uzun süresi (90 gün ve üzeri) size uygun vize tipini seçtikten sonra , gerekli evrakları hazırlanması, kabul evrağının aslını ve sponsor bilgileriyle işlemlerinizin hazırlanıp gerekli tüm evraklar tarafımızdan sağlanmakta olup sizin ve eğitiminiz için önemli bu vize türünde profesyonel ekibimiz ile yanınızdayız.


  İspanya Konsolosluğu nerededir 
  • İspanya Ankara Büyükelçiliği :
  • Çankaya, Prof. Dr Aziz Sancar Caddesi No. 8 D:No. 8, 06680 Çankaya/Ankara
  • İspanya İstanbul Başkonsolosluğu :
  • Levent, Karanfil Aralığı No:16, 34330 Beşiktaş/İstanbul
  • İspanya konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

  Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
  • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
  • Ankara – Gazi Osman Paşa,
  • İstanbul – Harbiye (Avr),
  • İstanbul – Kadıköy (And) ve
  • İzmir – Alsancak’ ta, 
  • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


  son güncellenme tarihi 
  06.04.2020