Ispanya Ülkesi Vize Başvurusu

  • Madrid
  • 2020-04-23

Globalvize  aracılığıyla İspanya Vizesi nasıl alabilirsiniz?

 

1.Adım – İspanya Vize Başvurusu için Çağrı Merkezi’mizi arayın.

 

İspanya Vize Başvurusu  - İspanya Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi ulaşarak içinde bulunduğunuz konu isteği ile alakalı tarafımızdan istediğiniz evrakları size bilgilendirme maili olarak göndermekteyiz. Bu noktada önemli olan İspanya turistik vizesi ile ilgili bilgi beyanatı ve yetkilimizin sorduğu sorulara verilen doğru yanıtlar. Böylelikle turistik vize almanızı sağlayacak şartları tarafımızdan öğrenmenizin ardından eksiksiz bir şekilde başvuru dosyası oluşturup, tarafımıza göndermeniz gerekir. Eğer hatalı veya eksik bilgili başvuru dosyaları İspanya  Konsolosluğu gönderilirse vize alma işleminiz olumsuz sonuçlanır ve bir daha vize alma işlemi için haklı gerekçeniz olsa dahi İspanya Konsolosluğu’nun yetki ve izinlerine bırakılır. Bu yüzden yetkilimizle yapacağınız görüşme sırasında aklınıza takılan herhangi bir durumda tekrar ulaşın ve ayrıntılı bilgiyi edinin.  

 

2. Adım – İspanya Vize Başvurusu için Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

 

İspanya Vize Başvurusu – İspanya Vize Departmanı Çağrı Merkezi’nde size destek olan ve vize başvuru işlemleri için bilgilendirme maili içinde yer alan evrakları eksiksiz bir şekilde doğru beyanlar vererek tarafımıza ulaştırmanız gerekir. Hatalı ve eksik beyanlar tarafınıza tekrar gönderilerek doğru bir başvuru dosyası talebi istenebilir. Bu da süreci uzatabilir. Hatta İspanya turistik vizesi almanızı engelleyebilir. Bu yüzden eksiksiz ve yetkililerimizin istediği şekilde başvuru dosyası hazırlamanız oldukça önemlidir.

 

3. Adım – İspanya Vize Başvurusu için Evraklarınızı kargo yapın.

 

İspanya Vize Başvurusu  – İspanya Vize Departmanı yetkilileri aracılığı ile tarafınıza gönderilen bilgi mailinde yer alan başvuru dosyası içeriklerini eksiksiz bir şekilde oluşturduktan sonra en yakın İspanya Vize Merkezi’mize güvenilir bir kargo şirketi ile ulaştırmanız gerekir. Evrakların önemli ve resmi belge olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurarak kargo şirketinden kargo takip numarasını da alarak kargonuzun her an nerede olduğunu takip edin. Tarafımıza gelen kargonuzu incelememizin ardından size eksik beyanlar varsa eğer tamamlamanız istenecek, eğer doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyanız oluşmuşsa sizin adınıza vize başvuru işlemleri başlayacak ve İspanya Konsolosluğu’na gönderim yapılacaktır. Tarafımıza yaptığınız her kargo ve kurye bedeli tarafınızdan karşılanmaktadır.

 

4. Adım – İspanya Vize Başvurusu için Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

 

İspanya Vize Başvurusu  – İspanya Vize Departmanı, tarafımıza gönderdiğiniz İspanya turistik vize başvuru dosyası yetkililerimiz tarafından özenle incelenerek kontrol edilir. Herhangi eksik evrak veya hatalı beyan olması hakinde sizinle iletişime geçilip eksik belgelerin ve bilgilerin tamamlanması istenir. Çünkü hatalı bir şekilde onaya bırakılan başvuru dosyaları konsolosluklar tarafından ya reddedilir ya da tekrar başvuru dosyası en baştan hazırlamak gerekir. Riske atmamak adına doğru beyan vermek, kontrolleri sağlıklı bir şekilde tamamlamak önemlidir. Olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine randevu için bilgi verilecektir.

 

5. Adım – İspanya Vize Başvurusu için Biyometri bilgi beyanı

 

İspanya Vize Başvurusu  – İspanya Vize Departmanı biyometrik bilgilerinizi tarafımıza beyan etmeniz halinde işlemler daha hızlı bir şekilde sizin adınıza ilerleyecektir. Ayrıca biyometrik beyan da bulunmayanlar için parmak izi merkezlerine davetler sağlanır, sonrasında evraklar arasına biyometrik verileriniz yerleştirip konsolosluğa bilgi verilir. Vize başvuru işlemleri boyunca size asistanlık yapmak için gerekli olan biyometrik beyan bildirimi sorunsuz bir şekilde vize başvuru işleminizi tamamlamanızı sağlayacaktır.  

 

6. Adım – İspanya Vize Başvurusundan sonra  Pasaport teslimi

 

İspanya Vize Başvurusu  – İspanya Vize Departmanı, biyometrik beyanda bulunan veya beyanda bulunması zorunlu olmayan yolculara vize başvuru işlemleri boyunca asistanlık yapacak olan yetkililerimiz, sorunsuz bir şekilde sonuçlanacak olan vize işlemlerinin sonuna gelmiştir. İşlem süreçlerini İspanya Vize Merkezi kendi bünyesinde barındırır. İspanya vize başvuru için dosyamın eksiksiz ve tam olması halinde vizeniz kısa süre içinde çıkacak, tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. İspanya Konsolosluğu’nun uygunluğa göre alınıp İspanya müşteri temsilcimiz tarafından size iletilecektir. Beyan verdiğiniz adrese kargolama ve isteğinize göre Vize Merkezi’mize de gelerek pasaport teslim alma işlemenizi gerçekleştirebilirsiniz.