Litvanya

Litvanya Vizesi

 • Litvanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için ülkeler arası anlaşma gereği vize almanız gerekmektedir. Ancak Seyahat edeceğiniz pasaport durumu vize konusunda öncem taşımaktadır. Eğer Umuma Mahsus (bordo) pasaportunuz varsa vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Hususi (yeşil) Pasaport, Hizmet (gri) Pasaportu ve Diplomatik (siyah) Pasaport sahibi kişiler 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde Litvanya vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Litvanya konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu seyahat acenteleri aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Biz Global Vize olarak Litvanya vize başvuru sürecinizde ihtiyacınız olan tüm desteği sağlamak üzere yanınızda olacağız. Hem başvuru öncesinde hazırlanması gereken evraklarınız hem de başvuru sonrasında gerekli tüm bilgilendirmeler ve işlem takibi tarafımızdan sağlanmaktadır. Bizlere vermiş olduğunuz iletişim bilgileriniz aracılığıyla sizlerle süreçle ilgili tüm bilgilendirmeler hiçbir ücret talep edilmeden paylaşılacaktır.


Litvanya Vizesi Nasıl Alınır

 • Halihazırda geçerli bir Schengen vizeniz var ise bu vize ile Litvanya’ya seyahat edebilirsiniz. Eğer geçerli Schengen vizeniz yok ise Litvanya’ya gitmek için mutlaka Litvanya vizesi almanız gerekmektedir. Çalışma durumunuza göre gerekli evrakları hazırladıktan sonra ikamet şehrinize göre başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Litvanya Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • Litvanya turistik vizesi için çalışma durumunuza göre hazırladığınız belgeleri size en yakın ofisimize eksiksiz bir şekilde ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız teslim alındıktan sonra sizin adınıza randevunuz oluşturulmaktadır. Eğer satın alınmış uçak biletiniz ve ücreti ödenmiş bir otel rezervasyonunuz yok ise adınıza formalite olarak rezervasyonlarınız tarafımızdan yapılmaktadır.


Litvanya Turist Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Turistik vize başvurunuzda eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programı dilekçeniz ve çalışma durumunuza göre hazırladığınız kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş dönüş uçak bileti ibraz edilmesi gerekmektedir. Eğer satın almış olduğunuz bir uçak biletiniz ve ücreti ödenmiş bir otel rezervasyonunuz bulunmuyorsa vize başvurunuz için gerekli uçak ve otel rezervasyonunuz tarafımızdan yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vizeniz sonuçlanıp pasaportunuz teslim edilene kadar aktif olup, daha sonrasında iptal olmaktadır. Bu işlem için sizden ücret talep edilmez. Onaylanan vize süreniz içinde istediğiniz zaman seyahat edip, dilediğiniz otelde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin uzman danışmanlarımız tarafından hazırlanıp sorunsuz bir şekilde vizenizi almak için size en yakın ofisimizi ziyaret etmeniz yeterlidir.


Litvanya Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Vizeniz başvuru gününüzden itibaren yaklaşık 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Pasaportunuz tarafımızdan teslim alınıp size ulaştırılır.

 

Litvanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Litvanya ticari vizesi için firmadaki pozisyonunuza göre hazırladığınız evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir. Litvanya ticari vizesi için mutlaka Litvanya’dan gelen bir davetiyeniz olması gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra sizin adınıza randevunuz oluşturulmaktadır. Eğer satın alınmış uçak biletiniz ve ücreti ödenmiş bir otel rezervasyonunuz yok ise adınıza formalite olarak rezervasyonlarınız tarafımızdan yapılmaktadır.


Litvanya Ticari Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Ticari vize başvurunuzda davetiyeniz, eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programı dilekçeniz ve çalışma durumunuza göre hazırladığınız kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş dönüş uçak bileti ibraz edilmesi gerekmektedir. Eğer satın almış olduğunuz bir uçak biletiniz ve ücreti ödenmiş bir otel rezervasyonunuz bulunmuyorsa vize başvurunuz için gerekli uçak ve otel rezervasyonunuz tarafımızdan yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vizeniz sonuçlanıp pasaportunuz teslim edilene kadar aktif olup, daha sonrasında iptal olmaktadır. Bu işlem için sizden ücret talep edilmez. Onaylanan vize süreniz içinde istediğiniz zaman seyahat edip, dilediğiniz otelde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin uzman danışmanlarımız tarafından hazırlanıp sorunsuz bir şekilde vizenizi almak için size en yakın ofisimizi ziyaret etmeniz yeterlidir.


Litvanya Ticari Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Vizeniz başvuru gününüzden itibaren yaklaşık 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Pasaportunuz tarafımızdan teslim alınıp size ulaştırılır.


Litvanya Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gerekir

 • Yunanistan vizesi için hazırlamanız gereken evraklar seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın veya size en yakın şubemizi ziyaret edin.


Litvanya Vize Ücreti Ne Kadardır

 • Litvanya  vize ücreti her şey dahil (Konsolosluk masrafları, seyahat sağlık sigortası,danışmanlık hizmet bedeli )185 euro .Seyahat süresine göre bu ücret değişmektedir. Litvanya vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Litvanya Vize Ücretini Nereye Yatıracağım

 • Litvanya vize başvurunuz için tüm ödemeler tarafımızdan yapılmaktadır. Dosyanızı teslim ederken nakit olarak veya havale ile ödemenizi tarafımıza gerçekleştirebilirsiniz.


Litvanya Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmem Gerekir Mi

 • Litvanya vizesi için eğer son 5 yıl içerisinde için parmak izi vermişseniz başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Ancak parmak izi süreniz 5 yılı aştıysa veya ilk defa vize alıyorsanız başvurunuza gelmeniz gerekmektedir. Başvuru günü ve saatinizde deneyimli dış operasyon görevlisi arkadaşımız size eşlik etmektedir.

 

Litvanya Vizesinden Ret Aldığımda Ne Yapmam Gerekir

 • Seyahat sicilinizde bir olumsuzluk veya maddi durumunuzda bir sıkıntı bulunmuyorsa vize başvurunuz yüksek oranda olumlu sonuçlanacaktır. Ancak başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda ret gerekçe veya gerekçelerini ortadan kaldırarak yeniden başvuru yapabilirsiniz.


Litvanya Aile Birleşimi Vizesi İçin ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari vizeden farklı bir prosedürü olan aile birleşimi vizesi hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın veya size en yakın şubemizi ziyaret edin.


Litvanya Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari vizeden farklı bir prosedürü olan öğrenim vizesi hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın veya size en yakın şubemizi ziyaret edin.

Litvanya Konsolosluğu Nerededir
 • Litvanya başvurularınızı Ankara, İstanbul ve İzmir’den gerçekleştirebilirsiniz. Litvanya konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Ankara – Çankaya
 • İstanbul – Kadıköy
 • İstanbul – Şişli
 • İzmir – Alsancak
 • Olmak üzere 4 şubemiz ile siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
02.04.2020