Macaristan

Macaristan Vizesi

 • Değerli Ziyaretçimiz;
 • Macaristan ülkesine giriş ve çıkışlarınızda kesin, net bir şekilde gereklilik arz eden, "Macaristan Vizesi" belgesini nasıl ve ne şekilde alabilirsiniz, Macaristan Vize alım koşulları hakkında detaylı bilgilere, gerekli evrak bilgilerine nasıl ulaşabiliriz? Gibi düşüncelerinizin tek ve net olarak adresi Global Vize kurumudur.
 • Öyle ki bizler Vize merkezi olarak Macaristan ülkesine dair Macaristan vize koşullarını, bireysel durumunuza özel vize koşullarını detaylı bir şekilde bilmekte ve bu bilgileri her defasında, güncellemekte olan bir firmayız. Macaristan Vize ücretleri ve yukarıda bahsettiğimiz bilgiler sizlerin tarafına etkili bir şekilde SMS ya da e-posta aracılığı ulaştırılacaktır. Bu ulaştırmalar, haber iletimleri dahilinde sizlerden, herhangi bir şekilde ücret talebi kesinlikle olmayacaktır. 


Macaristan Vizesi  Nasıl Alınır 

 • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerine vize gereklidir.
  Hususi (Yeşil ), Diplomatik (Siyah) ve  Hizmet (Gri)  Pasaport sahipleri ise vizeden muaftır ve  180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla giriş yapabilirler. Macaristan schengen vizesi için gerekli evrakları organize ederek, Macaristan vize uyum koşullarını yerine getirerek alınabilir. Bunun konsolosluk başvurularınızı yapmakta yetkili olan Global vizeyi  0850 346 64 74 arayarak tüm vize  çeşitlerine eğitimli personellerimiz tarafından gerekli olan tüm evraklar tarafınıza bildirilecek olup vize evrak hengamesini ve tüm süreci minimuma indireceksiniz.


Macaristan turistik vizesi nasıl alınır

 • Macaristan Konsolosluğu turistik  vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Schengen alanına giren Macaristan vizesini almak için gerekli evrakları hazırlayıp tarafımıza başvuru yapmanız yeterlidir. Turist vizesi almak için otel rezervasyonunuz mutlaka olmalıdır. Dönüş tarihinizden itibaren pasaportunuzda 3 aylık (90 gün)  sürenin kalmış olması gerekmektedir.


Macaristan Turistik vizesi kaç günde sonuçlanır

 • Macaristan turist vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup  15  iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre bu süre değişebilir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre  ile 15 iş gününü geçebildiği gibi seyahatinizi baz alarak işlem süresi de değiştiği görülmektedir.


Macaristan ticari vizesi nasıl alınır

 • Macaristan Konsolosluğu ticari vize müracaatları Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya ve Gaziantep şubelerimiz olan Global Vize aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile birlikte  Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Macaristan’dan gelecek olan ticari davetiye/fuar davetiyesinde çağırılan kişi olarak sizin / firmanızın  tüm bilgilerinizle beraber sizi çağıran firmanın tüm bilgileri olması gerekmektedir. Örneğini firmamızda sizinle özel olarak ilgilenecek  deneyimli personellerimizden isteyebilirsiniz. Şirket adına ziyaret gerçekleştirilecekse, şirket izin yazısının alınması gerekmektedir. Şirket sahibinin yazacağı dilekçede Macaristan’a ticari ziyarette bulunacak personelin şirketten izinli olduğu tarihleri belirtmesi ve o personelin  işine devam edeceğinin yazması gerekmektedir. Dilekçenin kaşeli ve ıslak imzalı olması gereklidir. Macaristan ticari vizesi için pasaportun başvuru sırasında en az 3 ay geçerliğinin olması ve 2 sayfasının boş olması gerekmektedir Macaristan


Ticari vizesi kaç günde sonuçlanır

 • Macaristan ticari vizesi randevuya girdiğiniz tarihten itibaren işleme alınmakta olup   bütün schengen ülkelerinde olduğu gibi  5 ile 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre bu süre değişebilir. Yoğun olduğu dönemlerde bu süre 10 iş günü sürebilmektedir.

Macaristan vizesi için hangi evraklar gerekiyor

 • Macaristan vizesi için evraklar çalışma durumuna göre değişmekte ve düzenli olarak değişiklik göstermetedir. En sağlıklı bilgiyi firmamızı 0850 346 64 74 arayarak güncel olarak talep edebilirsiniz. Unutmayın yanlış/farklı evrak başvuru sırasında kabul edilmiş olsa dahi vizenizin red olarak gelmesi yüksek ihtimaldir.


Macaristan Vize ücreti ne  kadardır

 • Vize bedeli kalacağınız günün sigortasına göre ücreti değişmektedir. Ortalama 1 hafta /10 günlük seyahatler için Konsolosluk vize bedeli, Koordinasyon bedeli, 30.000 euro teminatlı seyahat tarihlerinizi kapsayan seyahat sağlık sigortanız , danışmanlık bedelimiz dahil olarak 170 euro ya gelmektedir. Bu belirtilen ücret dışında vize konusunda herhangi bir masrafınız olmayacaktır. Sadece acil gidişleriniz için konsolosluklar Vip / Ekspress randevu seçeneği (100 euro) sunmantadır.
 • Macaristan vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

Macaristan vize ücretini nereye yatıracağım

 • Macaristan vize ücretiniz başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz  As Visa merkezlerine nakit olarak yapabilirsiniz.


Macaristan vizesi için benim bir yere gelmeme gerek var mı

 • Başvuru tarihinden son 5 yıl öncesinde herhangi bir schengen  ülkesine parmak izi verdiyseniz başvuruya gelmenize gerek kalmamak ile  birlikte   Global Vize aracılığı başvuru yapabilirsiniz. Tüm başvuru takibini profesyonel ekibimiz tarafından yapılacak olup vizeniz kapınıza kadar yollanacaktır.


Macaristan vizesinden red aldığımda ne yapabilirim

 • Macaristan vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa red sebebiniz de belirtilen yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Alınan cevaba göre Konsolosluğa itiraz edebilirsiniz.


Macaristan Aile Birleşimi vizesi için ne yapmam gerekmektedir

 • Aile Birleşimi vizesi,  aile işlemlerin 3 aydan 1-2 yıla kadar sürdüğü , evlilik devamının da zorunlu olduğu bir vize işlem türüdür. Macaristan yabancılar ofisinden eşin yaptığı başvuru sonucu eline ulaştıktan sonra bizzat elçilikten başvuru yapabilirsiniz. Evrak ve başvuru sırasındaki tüm evrak işlemleriniz yine tüm vize türlerinde olduğu gibi profesyonel  çalışanlşarımız tarafından hazırlanabilmektedir.


Macaristan Öğrenci vizesi için ne yapmam gerekmektedir

 • Macaristan dil eğitimi, kısa süreli, (90 günde kadar) yada uzun süresi (90 gün ve üzeri) size uygun vize tipini seçtikten sonra , gerekli evrakları hazırlanması, kursa kabul belgesinin aslı ve sponsor evraklarıyla dosyanızın hazırlanıp, geri kalan gerekli tüm evraklar tarafımızdan sağlanmakta olup sizin ve eğitiminiz için önemli bu vize türünde profesyonel ekibimiz ile yanınızdayız.
 
Macaristan Konsoloslugu nerededir
 • Macaristan Ankara Büyükelçiliği :
 • Sancak, Layoş Koşut Cd. No:2, 06550 Çankaya/Ankara
 • Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu :
 • Gürsel, Yankı Sk. No:27, 34400 Kâğıthane/İstanbul 
 • Macaristan konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
06.04.2020