Pakistan


7/24 Hizmet Vermekteyiz.


0850 346 68 74


Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Bizler için önemli bir yere sahip olan Müslüman bir ülke olan Pakistan Vizesi Nasıl Alınır? Detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız…

Pakistan Vizesi

Türkiye vatandaşları Bordo pasaporta sahip ise Pakistan vizesi almak ile mükellef tutulmaktadır. Yeşil, Siyah ve Gri pasaportlara 90 günü aşmayan seyahatler için bir vize zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu kişiler 90 günden sonraki seyahatleri için Pakistan Konsolosluğuna müracaat etmeleri gerekmektedir.

Pakistan Vize çeşitlerine ve kalacağınız süreye bağlı olarak Pakistan Vize Fiyatlarında farklılıklar görülebilmektedir. 

Pakistan vizesi için gerekli evraklar;

Pasaport

İki adet Biometrik fotoğraf

Uçak ve otel rezervasyonu fotokopisi

Vize talebinin belirtiğini aktaran İngilizce çalışma ve izin dilekçesi

Son 3 aya ait banka ekstreleri

TC. Kimlik fotokopisi

Pasaportunuzda işlem görmüş tüm sayfalarınızın fotokopisi

Islak imzalı vize başvuru formu

Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan vize başvurusu sırasında pasaportunuzun 2. Sayfasında kendi imzanızın bulunmasına dikkat edin. Ayrıca pasaportta en az 2 sayfa boş sayfa olmasına ve pasaportun seyahat bitiminden itibaren en az 3 ay geçerliliğinin bulunmasına özen gösterin. Pakistan Vize Başvurusunun mutlaka İngilizce doldurulması gerekmektedir. Okunaklı ve büyük harflerle doldurulması vize başvuru sürecinin olumlu bir seyir alması için oldukça önemlidir.  Son olarak pasaportunuzun yıpranmamış ve hasar görmemiş olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir…

Pakistan Konsolosluğu

Pakistan Konsolosluğu vize başvuru süreçlerini hafta için her gün 10.00-12.00 saatleri arasında kabul etmektedir. Bu süreler dışında yapmaya çalışacağınız Pakistan vize başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Pakistan Konsolosluğu 2 gün gibi kısa bir sürede vize başvurularınızı değerlendirmektedir. Bu süreler konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak ve araya tatillerin girmesi dolayısıyla uzayabilmektedir. Pakistan vize başvurusu yapacak olan kişiler mutlaka en az 15 gün öncesinden vize başvurularını yapmalarını önermekteyiz. Bu şekilde zamandan dolayı oluşabilecek tüm sıkıntıların önüne geçmiş olunacaktır.

Pakistan Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize danışmanlık firmaları aracılığıyla Pakistan Vize başvuru sürecini halledebilirsiniz.  Pakistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan Global vize danışmanlık firması aracılığıyla işlemlerinizi çok kısa bir sürede yorulmadan halledebilme imkânına erişmiş olursunuz. 

0850 346 68 74 numaralı telefon aracılığıyla Global Vize Danışmanlığa ulaşabilirsiniz…

Pakistan Ankara Büyükelçiliği :
Cinnah Cad. 29/ 14 Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 (312) 426 88 89
Faks: 0 (312) 426 66 60
Email info@globalvize.net