Romanya

Romanya Vizesi

 • Romanya'ya gerçekleştirmek üzere olduğunuz seyahatleriniz için devletler arası anlaşma gereği Romanya vizesi vardır, vize alınmalıdır. Global Vize olarak Romanya'ya gerçekleştirecek olduğunuz gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Romanya vize alım konusunda bilgilendirmelerimiz ışığında çok daha rahat ve bilinçli bir şekilde hareket edeceksiniz. Söz konusu ülkeye dair Romanya  Vize alım işlemlerinizi başlatabilmek için, ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Romanya, büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz ya da söz konusu ülkeye seyahatler düzenlemekte olan uluslararası bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu aracı firma ile de vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bizler Global Vize olarak Romanya Vize belgeleri, Romanya vize ücreti v.b konularda detaylı bilgilendirmeleri sizlere etkili bir şekilde yapacağız. SMS ve e-posta yolu ile, bütünüyle ücretsiz olmak üzere.


Romanya Vizesi Nasıl Alınır

 • Romanya’ ya gitmek için mutlaka ya Romanya vizesi ya da Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Romanya’ dan alacağınız vize ile sadece Romanya’ ya gidebilir ve Bulgaristan’ dan geçebilirsiniz. Çalışma durumunuz ve başvuracağınız vize tipi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara, İstanbul veya İzmir’ den başvuru yapılabilir) ulaştırmanız durumunda online başvurunuz gerçekleştirilerek yönlendirmiş olduğunuz kişisel evraklarını elçilik sistemine yüklenir. Başvuru sonrası sizin için bir randevu talep edilir. Randevunuz elçilik tarafından e-posta yolu ile 3-4 iş günü içinde iletilir. Randevuya katılmadan önce hazırlamış olduğumuz dosyanızı teslim alarak bir arkadaşımız eşliğinde Elçiliğe/konsolosluğa gitmeniz gerekmektedir. Vize süresi elçilik tarafından değerlendirilerek tarafınıza randevunuz ile aynı gün, saat 16:00 itibariyle verilir.

 Romanya Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • Turistik Romanya vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak randevunuz talep edilir. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Randevunuz belli olduğunda (Romanya’ da randevu seçme opsiyonu yoktur, elçilik rastsal belirler) ofisimize gelerek doldurmuş olduğumuz formunuzu ve sizin adınıza hazırlamış olduğumuz vize talep dilekçelerini imzalayarak, dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız ile mülakata gitmeniz gerekmektedir. Mülakat randevuları genelde öğleden önce (09:00 – 12:00) verilir ve başvurunuz onaylandığı takdirde aynı gün öğleden sonra (16:00) pasaportunuzu vizeli bir şekilde teslim alabilirsiniz.


Romanya Turist Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Turistik vize başvurularında, vize başvuru formunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


Romanya Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 

 • Romanya turistik vize başvuruları mülakat randevusu ile aynı gün sonuçlanmaktadır. Randevu elçilik tarafından e-posta ile bildirilir ve net bir tarih tahmininde bulunmak çok sağlıklı olmaz. Mülakat randevuları genellikle 7 gün sonrasına tertip edilip bildirilmektedir. Yoğunluk durumuna bağlı olarak bu süre uzayabilir.


Romanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır 

 • Ticari Romanya vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Ticari vize başvurularında Romanya’ dan gelen davetiyenin mutlaka orijinal (kaşe/mühür ve ıslak imzalı) nüshası gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak randevunuz talep edilir. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Randevunuz belli olduğunda (Romanya’ da randevu seçme opsiyonu yoktur, elçilik rastsal belirler) ofisimize gelerek doldurmuş olduğumuz formunuzu ve sizin adınıza hazırlamış olduğumuz vize talep dilekçelerini imzalayarak, dış operasyon birimimizden bir arkadaşımız ile mülakata gitmeniz gerekmektedir. Mülakat randevuları genelde öğleden önce (09:00 – 12:00) verilir ve başvurunuz onaylandığı takdirde aynı gün öğleden sonra (16:00) pasaportunuzu vizeli bir şekilde teslim alabilirsiniz.


Romanya Ticari Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Ticari vize başvurularında, resmi davetiyeniz, vize başvuru formunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

Romanya Ticari Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır 

 • Romanya ticari vize başvuruları mülakat randevusu ile aynı gün sonuçlanmaktadır. Randevu elçilik tarafından e-posta ile bildirilir ve net bir tarih tahmininde bulunmak çok sağlıklı olmaz. Mülakat randevuları genellikle 7 gün sonrasına tertip edilip bildirilmektedir. Yoğunluk durumuna bağlı olarak bu süre uzayabilir.

 

Romanya Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

 • Romanya vizesi başvurusu için gerekli evraklar çalışma durumunuz ve ziyaret amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili ve süreç ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme için lütfen en yakın şubemizi ziyaret ediniz veya bize ulaşınız


Romanya Vize Ücreti Ne Kadardır 

 • Romanya vizesi başvuru harçları ve toplam maliyet seyahat amacınız ve süresi gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir.  Romanya vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Romanya Vize Ücretini Nereye Yatıracağım 

 • Romanya vize başvuru harçları Garanti Bankası üzerinden yapılmaktadır. Dosyanızı teslim almak için randevu günü geldiğinizde ilgili ofisimize de ödeme yapılabilir. Dış operasyon birimindeki arkadaşlarımız, siz bizim sizin adınıza doldurduğumuz vize başvuru formunu ve vize talep dilekçelerinizi imzalarken, ödemenizi sizin adınıza Garanti bankasına yaparak sizi ikinci bir iş yükünden kurtaracaktır.


Romanya Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Var Mı

 • Romanya her birey ve her vize tipi için başvuru sahibini, her yeni başvuruda mutlaka görmek istemektedir. Randevunuz tarafımızca alındıktan sonra vize mülakatında bizzat bulunmanız gerekmektedir.


Romanya Vize Başvurusu Red Aldığında Ne Yapmam Gerekir 

 • Romanya vizesi başvurularınızda sonucun olumlu veya olumsuz olması durumu bizzat size, sözlü olarak söylenmektedir. Seyahat sicilinizde bir olumsuzluk veya maddi durumunuzda bir problem yok ise vize başvurunuz büyük ölçüde olumlu sonuçlanacaktır. Yetkili kişi tarafından ret ile sonuçlandırılması durumunda ret gerekçe veya gerekçelerini ortadan kaldırarak, mevcut durumunuzu vize alma şartlarına uygun hale getirerek tekrar başvuru yapılmalıdır


Romanya Aile Birleşimi Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım 

 • Turistik ve ticari Romanya vizesine göre farklı bir prosedürü olan Romanya Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

Romanya Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmam Gerekir 

 • Turistik ve ticari Romanya vizesine göre farklı bir prosedürü olan Romanya Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.


Romanya Konsolosluğu Nerdedir 

 • Romanya başvurularınızı Ankara, İstanbul ve İzmir’ den gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı adres bilgileri için lütfen bize ulaşarak danışmanınızdan bilgi talep ediniz.
 • İstanbul Romanya Başkonsolosluğu: Etiler, Yanarsu Sk. Narin Sitesi No:42, 34437 Beşiktaş/İstanbul
 •  Ankara Romanya Büyükelçiliği: Kazım Özalp Mah. Kız Kulesi Sk. No:7, 06700 Çankaya/Ankara
 •  İzmir Romanya Konsolosluğu: Adres: Alsancak Mahallesi, 1479 Sokak 9, Konak/İzmir
 • Romanya konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

 Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır

 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta,
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.