Yeni Zelanda

Yeni Zelanda Vizesi

 • Yeni Zelanda'ya gerçekleştirmek üzere olduğunuz seyahatleriniz için devletler arası anlaşma gereği Yeni Zelanda vizesi vardır, vize alınmalıdır. Global Vize olarak Yeni Zelanda'ya gerçekleştirecek olduğunuz gerek iş gerekse de seyahat gibi her türlü aktivitenizde, Yeni Zelanda vize alım konusunda bilgilendirmelerimiz ışığında çok daha rahat ve bilinçli bir şekilde hareket edeceksiniz. Söz konusu ülkeye dair Yeni Zelanda Vize alım işlemlerinizi başlatabilmek için, ülkemiz içerisinde bulunmakta olan Yeni Zelanda, büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz ya da söz konusu ülkeye seyahatler düzenlemekte olan uluslararası bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu aracı firma ile de vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bizler Global Vize olarak Yeni Zelanda Vize belgeleri, Yeni Zelanda vize ücreti v.b konularda detaylı bilgilendirmeleri sizlere etkili bir şekilde yapacağız. SMS ve e-posta yolu ile, bütünüyle ücretsiz olmak üzere.

 

Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Alınır

 • Yeni Zelanda’ ya gitmek için mutlaka Yeni Zelanda vizesi almanız gerekmektedir. Yeni Zelanda vizesi elektronik vizedir ve pasaportunuza vize işlenmez. Yeni Zelanda’dan alacağınız vize ile sadece Yeni Zelanda’ ya gidebilirsiniz. Çalışma durumunuz ve başvuracağınız vize tipi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara veya İstanbul’dan başvuru yapılabilir) ulaştırmanız durumunda online başvurunuz gerçekleştirilerek yönlendirmiş olduğunuz kişisel evraklarını elçilik sistemine yüklenir. Yeni Zelanda vize başvurunuz için tüm evraklarınızın yeminli tercümandan çevirisi gerekir. Dilerseniz tarafımızdan yapılabilir. Başvuru sonrası sizin için bir randevu talep edilir. Başvuru sahibinin randevuya katılması gerekmez. Vize süresi, elçilik tarafından değerlendirilerek  4-5 hafta içerisinde sonuçlanır


Yeni Zelanda Turist Vizesi Nasıl Alınır

 • Turistik Yeni Zelanda vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız, tarafımızdan eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak online başvurunuz yapılır. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Daha sonra evraklarınızla randevuya katılarak işlem başlamış olur. 


Yeni Zelanda Turist Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Turistik vize başvurularında, online vize başvurunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


Yeni Zelanda Turist Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Yeni Zelanda turistik vize başvuruları 4-5 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuç mail ile gelmektedir. 


Yeni Zelanda Ticari Vizesi Nasıl Alınır

 • Ticari Yeni Zelanda vizesi başvurunuz için sizin içinde bulunduğunuz statüyü kapsayan evrakları hazırlayarak size en yakın ofisimize teslim etmeniz veya ulaştırmanız gerekmektedir. Ticari vize başvurularında mutlaka Yeni Zelanda’ dan gelen bir davetiye olması gerekmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak teslim alındıktan sonra dosyanız hazırlanarak online başvurunuz yapılır. Satın alınmış uçak biletiniz ve ödenmiş konaklama belgeleriniz yok ise tarafınıza formalite uçak rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları yapılır. Daha sonra evraklarınızla randevuya katılarak işlem başlamış olur. 


Yeni Zelanda Ticari Vizesi İçin Ne Yapmam Lazım

 • Ticari vize başvurularında, davetiyeniz, online vize başvurunuz, zorunlu seyahat sağlık sigortanız, vize talep dilekçeniz, detaylı seyahat programınızı gösterir dilekçeniz ve kişisel evraklarınız dışında mutlaka konaklanacak otel ve gidiş/dönüş uçak biletlerinizi ibraz edilmesi gerekmektedir. Satın almış olduğunuz bir tur veya otel ödemesi ve uçak bileti yok ise deneyimli danışman arkadaşlarımız tarafından vize başvurunuz için gerekli otel ve uçak rezervasyonları yapılmaktadır. Bu rezervasyonlar vize sonucunuz belli olup, pasaportunuzu vizeli bir şekilde alana kadar aktif durumda olup, daha sonra iptal edilir ve bu işlemler ile ilgili herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Vize süreniz içinde dilediğiniz zaman uçup, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Tüm bu gerekli belgelerin profesyonel danışmanlar tarafından hazırlanarak, vizenizi sorunsuz bir şekilde almak için size en yakın Global Vize şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


Yeni Zelanda Ticari Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

 • Yeni Zelanda ticari vize başvuruları 4-5 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuç mail ile gelmektedir.


Yeni Zelanda Vize Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gerekir

 • Yeni Zelanda vizesi başvurusu için gerekli evraklar çalışma durumunuz ve ziyaret amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacınıza ve çalışma durumunuza göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili ve süreç ile ilgili tüm detaylı bilgilendirme için lütfen en yakın şubemizi ziyaret ediniz veya bize ulaşınız.


Yeni Zelanda Vize Ücreti Ne Kadardır

 • Yeni Zelanda vizesi başvuru harçları ve toplam maliyet seyahat amacınız ve süresi gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgilendirmesi ve süreç hakkında bilgi almak için lütfen en yakın Global Vize şubesini ziyaret ediniz veya bize ulaşınız.Yeni Zelanda vize ücreti ile daha detaylı bilgi için tıklayın.


Yeni Zelanda Vize Ücretini Nereye Yatıracağım

 • Yeni Zelanda vize başvuru harçları ödemesi, online olarak tarafımızdan yapılmaktadır. Dosyanızı teslim etmek için geldiğinizde ilgili ofisimize ödeme yapılabilir veya hesaba havale yolu ile de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 


Yeni Zelanda Vizesi Almak İçin Benim Bir Yere Gelmeme Gerek Var Mıdır

 • Yeni Zelanda vizesi için gerekli evrakları hazırlayarak ilgili ofisimize (ikamet yerinize göre Ankara veya İstanbul’dan başvuru yapılabilir) teslim etmeniz veya ulaştırmanız yeterlidir. Daha sonrası için de gelmeniz veya başvuruya katılmanız gerekmez. Başvuru işlemleriniz tarafımızdan yapılır.


Yeni Zelanda Vizesinden Red Aldığımda Ne Yapmam Gerekir

 • Yeni Zelanda vizesi başvurularınızda sonucun olumlu veya olumsuz olması durumu işlem sonuçlandıktan sonra mail yolu ile belli olur. Seyahat sicilinizde bir olumsuzluk veya maddi durumunuzda bir problem yok ise vize başvurunuz büyük ölçüde olumlu sonuçlanacaktır. Yetkili kişi tarafından ret ile sonuçlandırılması durumunda ret gerekçe veya gerekçelerini ortadan kaldırarak, mevcut durumunuzu vize alma şartlarına uygun hale getirerek tekrar başvuru yapılmalıdır.

 

Yeni Zelanda Aile Birleşimi Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Farklı bir prosedürü olan Yeni Zelanda Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

Yeni Zelanda Öğrenim Vizesi İçin Ne Yapmalıyım

 • Turistik ve ticari Yeni Zelanda vizesine göre farklı bir prosedürü olan Yeni Zelanda Uzun Süreli Eğitim Vizesi ile ilgili detaylı bilgi ve hazırlamanız gereken evrak listesi için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

 

Yeni Zelanda Konsolosluğu Nerededir

 • Yeni Zelanda başvurularınızı Ankara veya İstanbul’dan gerçekleştirebilirsiniz. Yeni Zelanda konsolosluğu ile daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Hangi İllerde Global Vize Şubesi Vardır
 • Global Vize, vize başvuru ve danışmanlık merkezi olarak;
 • Ankara – Gazi Osman Paşa,
 • İstanbul – Harbiye (Avr),
 • İstanbul – Kadıköy (And) ve
 • İzmir – Alsancak’ ta, 
 • siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.


son güncellenme tarihi 
02.04.2020